WYPEŁNIENIA

MENU

SPEDYCJA

SPEDYCJA

CZYTAJ WIĘCEJ

-->

PZ Inwestycje Sp. z o.o.
50-540 Wrocław

ul. Orzechowa 61 lok.14
Tel. kom.:
601 96 55 11

E-mail: pawel@zubek.pl

© PZ INWESTYCJE 

2018-2024

Created with WebWave by Ćwiąkalska Art

Drewniane Panele Przeciwolśnieniowe

 

 

Panele przeciwolśnieniowe stosowane są jako ekrany, które chronią migrujące zwierzęta przed olśnieniem światłami pojazdów, a jako bierne urządzenie bezpieczeństwa ruchu drogowego przeznaczone są do ochrony przyległych do drogi terenów przed światłem pochodzącym z przejeżdżających pojazdów i stałego oświetlenia obiektów.

Panele przeciwolśnieniowe  przeznaczone są do stosowania w inżynierii komunikacyjnej zgodnie z ich  przeznaczeniem w zakresie dróg publicznych, drogowych obiektów inżynierskich i kolejowych obiektów inżynieryjnych. 

Skontaktuj się

z nami

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem na obiektach inżynierskich takich jak mosty i wiadukty są ekrany ze szkła mineralnego lub akrylowego (Poliwęglan, Plexi, Lexan). Oprócz przezierności i dobrych parametrów akustycznych materiały te charakteryzują się wysoką klasą ognioodporności, oraz wytrzymałością. Ze względu na przepuszczalność światła, ten rodzaj ekranów akustycznych, znalazł zastosowanie w miejscach, w których linia zabudowy mieszkaniowej położona jest w stosunkowo małej odległości od szlaku komunikacyjnego, uniemożliwiając zastosowanie innych paneli.

Jednym z popularniejszych wypełnień wykorzystywanych przy budowie ekranów akustycznych jest drewnobeton. Materiał powstaje z połączenia mineralizowanego drewna z cementem. Płytki trocinobetonowe noszą różne nazwy handlowe, ale posiadają wspólne dla całej rodziny zalety, które decydują o jego skuteczności. Rozwiązania tego typu, ze względu na właściwości akustyczne, termiczne, a także na trwałość i estetykę coraz częściej stosowane są również w naszym kraju. Płytki trocinobetonowe montowane są do prefabrykowanej płyty żelbetowej, stanowiącej element nośny ekranu oraz malowane w dowolnie wybranym kolorze.

Rozwiązaniem akustycznym najczęściej stosowanym w miastach, jest wypełniony wełną mineralną panel typu „Zielona Ściana”. Stalowa krata umieszczona na zewnątrz paneli umożliwia wspinanie się pnączy, co zdecydowanie poprawia estetykę
otoczenia, tworząc efekt „Zielonej Ściany” oraz dodatkową izolację dźwiękochłonną. W zależności od żądanych parametrów akustycznych, zastosowanie mają różne grubości
paneli. Największą zaletą paneli jest stosunkowo łatwy i szybki montaż.

System akustyczny bardzo często spotykany w naszym kraju. Ze względu na stosunkowo dobre parametry akustyczne, panele aluminiowe z powodzeniem stosowane są zarówno w budownictwie drogowym, jak i przemysłowym. Ze względu na małe gabaryty, jak i niewielką wagę, panele aluminiowe wyróżniają się bardzo łatwym i szybkim montażem. W zależności od potrzeb stosuje się dwa rodzaje paneli: panel pochłaniający i panel odbijający. Wnętrze kasety wypełnione jest wełną mineralną, stanowiącej element izolacyjny. Panele aluminiowe montowane są jako gotowy produkt i nie wymagają dodatkowych zabiegów na placu budowy. Mogą być malowane w dowolnym kolorze z palety RAL.

Szkło

 

 

Płytki Trocinobetonowe

 

 

Panele Aluminiowe

 

 

Zielona Ściana

 

 

MENU